Warsztat bioenergetyczny „Wyrażać siebie czy wywierać wrażenie? Zaufanie do ciała jako podstawa poczucia wartości” Heiner Steckel

Warsztat Bioenergetyczny z Heinerem Stecklem:

 „Wyrażać siebie czy wywierać wrażenie? Zaufanie do ciała jako podstawa poczucia wartości” 

 

Z radością zapraszamy na kolejny już w tym roku warsztat bioenergetyczny prowadzony przez Heinera Steckla w Poznaniu. Ten warsztat również ma charakter wprowadzenia do Analizy Bioenergetycznej i skierowany jest do wszystkich zainteresowanych. Tym razem szczególnie skupimy się na związkach łączących ciało z poczuciem wartości. 

Z perspektywy bioenergetyki, poczucie własnej wartości nie jest kwestią wyglądu, kształtu czy rozmiaru ciała, zależy jedynie od tego w jakim stopniu czujemy się połączeni ze swoim ciałem. Współcześnie często mylimy te dwie perspektywy i bardziej nam zależy na wrażeniu, jakie wywieramy na innych, niż na zdolności do autentycznej ekspresji siebie. Jednak po bliższym zbadaniu tego zagadnienia, paradoksalnie okazuje się, że to właśnie zaufanie do własnego ciała i jego naturalnej ekspresji, prowadzi do dobrego samopoczucia, pewności siebie i naturalnego wdzięku w działaniu. 

Warsztat odbędzie się w marcu, niemalże dokładnie w tym czasie, kiedy kalendarzowa zima ustępuje nadchodzącej wiośnie. Jest to doskonały moment na zajęcie się swoim ciałem, na pobudzenie swej żywotności, na podróż ku odzyskaniu spontaniczności i naturalnej radości z bycia sobą. Serdecznie zapraszamy!

Heiner Steckel jest obecnie jednym z najbardziej doświadczonych psychoterapeutów bioenergetycznych na świecie, reprezentującym pokolenie terapeutów, którzy uczyli się bezpośrednio od Alexandra Lowena. Jego kontakt z dr Alexandrem Lowenem, którego uważa za swojego najważniejszego nauczyciela, trwał 30 lat. 

Od 1990 roku pracuje jako psychoterapeuta i międzynarodowy trener szkolący psychoterapeutów bioenergetycznych z ramienia International Institute for Bioenergetic Anlysis w różnych krajach Europy i Ameryki Południowej. 

Od 2011 współprowadzi też wszystkie edycje Szkoły Analizy Bioenergetycznej i kształci pierwsze pokolenie terapeutów bioenergetycznych w Polsce. Jego obecność i zaangażowanie w rozwój Polskiego Stowarzyszenia Analizy Bioenergetycznej umożliwiają rozwój tej metody w Polsce. Humor, energia i żywa obecność podczas pracy pozwalają mu przekazywać piękno i głębię tej metody. Heiner Steckel za główny cel swej bioenergetycznej pracy terapeutycznej uważa odkrywanie ciała jako ważnego sprzymierzeńca w procesie odzyskiwania emocjonalnej żywotności.

Zapraszamy na warsztat stanowiący wprowadzenie do Analizy Bioenergetycznej. W warsztacie może wziąć udział każdy zainteresowany poznawaniem siebie za pomocą tej tego podejścia psychoterapeutycznego. Podczas warsztatu uczestnicy będą mieli możliwość:

 • wziąć udział w ćwiczeniach bioenergetycznych nakierowanych na łączenie się z podstawowymi biologicznymi reakcjami uwalniania chronicznych wzorców napięć;
 • zapoczątkować w ten sposób własny proces autodiagnozy;
 • spróbować wyjść poza swój dotychczasowy wzorzec i zaryzykować nowe doświadczenie;
 • rozpoznawać i uwalniać napięcie związane z traumatycznymi doświadczeniami i niekorzystnymi wydarzeniami życiowymi z przeszłości;
 • skorzystać z zaproszenia do pracy nad zwiększeniem tolerancji organizmu na ładunek energetyczny, szczególnie w kontakcie z drugą osobą;
 • badać swoją zdolność do odczuwania, wyrażania i mieszczenia silnych uczuć.

Powyższa tematyka ta będzie omawiana teoretycznie i doświadczana zarówno w ćwiczeniach, jak i w kilku przykładowych pracach indywidualnych (ze względu na ograniczenia czasowe nie wszyscy uczestnicy będą mogli wziąć czynny udział w pracach indywidualnych, natomiast wszyscy będą mogli być świadkami tej pracy i wziąć udział w jej omówieniu).

 

Warsztat skierowany jest do osób:

 • zainteresowanych ćwiczeniami przywracającymi żywotność,
 • dążących do głębszego rozumienia siebie,
 • poszukujących głębszych doświadczeń w kontakcie ze sobą samym i w relacjach z innymi,
 • poszukujących dostępu do swoich uczuć i swobodniejszej ekspresji siebie,
 • poszukujących sposobu na to, jak poczuć się lepiej emocjonalnie i somatycznie,
 • ciekawych psychologicznego aspektu pracy z ciałem,
 • zainteresowanych Analizą Bioenergetyczną i szkoleniem w tym nurcie.

 

Prowadzący: Heiner Steckel

https://www.analizabioenergetyczna.org/analiza-bioenergetyczna/trenerzy-i-psychoterapeuci-miedzynarodowi/heiner-steckel

Forma zajęć: Warsztat Bioenergetyczny stanowiący wprowadzenie do Analizy Bioenergetycznej.

 • Warsztat ten kwalifikuje się jako kompensacja opuszczonych godzin dla uczestników Szkoły w Nurcie Analizy Bioenergetycznej (szczególnie pierwszego roku tego szkolenia)
 • Jest również okazją dla osób zainteresowanych Szkoleniem w Analizie Bioenergetycznej by zapoznać się z tą metodą

 

📅 Termin: 22-24 marca 2024 r.

📍 Miejsce: Poznań (Dokładne miejsce zostanie podane później)

🌐 Informacje i zgłoszenia: Katarzyna Kujawa, sekretariat@psychoterapia.clinic, tel. 780 086 442.

Harmonogram zajęć:

– Piątek: 15:00 – 19:00

– Sobota: 09:00 – 13:00, 14:30 – 17:30

– Niedziela: 09:00 – 13:00 (łącznie 15h)

 

🎫 Cena: 1900 PLN

Organizator: Ośrodek Psychoterapii i Pracy z Ciałem dr Karolina Rajewska-Rynkowska

 Miejsce na warsztacie gwarantuje:

 • przesłanie w terminie do 5 Lutego 2024 r. zaliczki w wysokości 900 PLN, na rachunek bankowy Millennium nr 82 1160 2202 0000 0003 4116 0744 tytułem: Warsztat bioenergetyczny – Wyrażać siebie czy wywierać wrażenie?
 • wypełnienie, podpisanie i odesłanie na wyżej podany adres e-mail formularza zgłoszeniowego (formularz otrzymasz mailem po zgłoszeniu chęci uczestnictwa).

Pozostałą kwotę – 1000,00 zł należy wpłacić na wskazany powyżej rachunek bankowy w terminie do dnia 12 Marca 2024 r.

W przypadku rezygnacji uczestnika z udziału w warsztatach po terminie 12 Marca 2024r. do dnia warsztatu, nie przysługuje mu zwrot wpłaconej wcześniej kwoty (niezależnie od przyczyny rezygnacji).

Osoby zainteresowane zapraszamy do kontaktu.

 • 00

  dni

 • 00

  godzin

 • 00

  minut

 • 00

  sekund

Data

22 - 24 mar 2024

Czas

15:00 - 13:00

Koszt

1,900.00 zł

Lokalizacja

Don Prestige Residence
Święty Marcin 2, 61-803 Poznań
Strona WWW
https://www.donprestige.com/

Organizator

Ośrodek Psychoterapii i Pracy z Ciałem
Telefon
780086442
Email
sekretariat@psychoterapia.clinic

No Comments

Comments are closed.